מגוון הטיפולים המוצעים

"רפואת הלב הפתוח"

רפואת הלב הפתוח במרכז הלב

“הלב הפתוח, אהבה וחמלה, הם המהות, הדרך והתוצאה.

הם מאפשרים ריפוי ללא גבול, לנו ולכל אחד שקשור אלינו”.

“רפואת הלב הפתוח” מתמקדת ביכולת המופלאה של הלב לטהר משקעים שצברנו בחיינו וירשנו מהדורות הקודמים ומשפיעים עלינו בכל המובנים – הפיזיים והרגשיים. כך אנו יכולים לעבור ריפוי עמוק, המטפל בשורש הן של מחלות גופניות והן של קשיים נפשיים ופסיכולוגיים בחיינו.

התהליך משלב טכניקות מדיטציה, תנועה והסברים ייחודיים, הרואים תהליכים פיזיולוגים בגוף האדם כשער להבנת תהליכים רגשיים.

כוח ההתמרה המרפא של הלב משמש אותנו לביסוס חיים מלאי אהבה וחמלה, פתיחות ושחרור מהמחסומים שנוצרו בנו עם השנים.

רפואת הלב הפתוח פותחה על ידי ד”ר אייזיק אליעז. מטרתה להביא תועלת לכל מי שרוצה לחיות חיים עמוקים ומשמעותיים יותר ולחזק את בריאותו, ולאנשים המתמודדים עם אתגרים פיזיולוגים ונפשיים.

ד”ר אייזיק אליעז 

ד”ר אייזיק אליעז הוא רופא אינטגרטיבי, אקופונקטוריסט מוסמך, חוקר, מפתח תוספי מזון ייחודיים, מחנך ומודט מנוסה. הוא בעל שם עולמי בטיפול משולב והוליסטי בסרטן, תחום שבו הוא מתמקד במשך למעלה משלושים שנים, זאת במקביל ללימוד מתמשך של הפילוסופיה הבודהיסטית הטיבטית ובתרגול הכרוך בכך. את ניסיונו במדיטציה, יוגה והיבטים נוספים של גוף־נפש הוא משלב עם הכשרתו המתקדמת ברפואה מערבית, רפואה סינית מסורתית, רפואה נטורופטית ועוד. השילוב של החוכמה הקדומה ושל הישגים מדעיים אפשרו לו ליצור שיטה הוליסטית המקדמת בריאות בכל הרמות: פיזית, נפשית ורוחנית. גישה מתקדמת  זו מניבה תוצאות מרחיקות לכת בקרב מטופלים  המתמודדים עם מצבים מסכני חיים וחולי כרוני.

"המסע" – שיטת טיפול ע"פ ברנדון בייס

"המסע" – שיטת טיפול ע"פ ברנדון בייס

שיטת ריפוי החושפת באפקטיביות רבה את שורש הבעיה ולא רק את תסמיניה או תוצאותיה, ובכך יכולה לסייע בפיתרון מוחלט של הבעיה.
המסע עובד ברמת המודעות העמוקה ביותר וחושף את האמת העמוקה החבויה בתוכנו. זוהי עבודת ריפוי ותהליך שינוי רב עוצמה, שבכוחו לעורר את חוכמתו האינסופית של הגוף האנושי, להבחין בדפוסי התנהגות וחשיבה המנהלים את חיינו ובזיכרונות ישנים המאוחסנים בגופנו – אותם אימצנו כתוצאה מחוויות רגשיות ופיזיות שחווינו.
המסע משחרר מחסומים שנוצרו מחוויות יומיומיות וטראומות, זיכרונות השמורים ברמת התאים ומאפשר שחרור, ריפוי, הגעה לשלווה ואהבה שהיא מהות ישותנו. טכניקת המסע מתקיימת בקנה מידה בינלאומי ומשנה את תפיסת הריפוי/חיבור בין הגוף לנפש. היא מהווה חוויה מעצבת ומשנה חיים, מסייעת בתהליך מובנה ורב עוצמה על מאות אלפי אנשים ברחבי העולם, מאתרת מחדש את העוצמה הפנימית, משחררת ממחלות פיזיות, טראומות סוגרות, דפוסים מקבעים, מנהגים תוקעים, מחשבות מעכבות, כמו-גם מעצימה את הנפש ומגדילה את הרוח.
התהליך מתבצע באמצעות דמיון מודרך ונחשב לאחד התהליכים העוצמתיים והמעצימים ביותר שקיימים לשחרור וריפוי אישי.

"שטיפה אנרגטית"

טיפולים במרכז הלב - הילינג
שיטת הטיפול, שפיתח ד”ר נאדר בוטו, מבוססת על טכניקה טיפולית המכונה “שטיפה אנרגטית”. ד”ר נאדר בוטו הינו קרדיולוג בכיר ומצנתר במרכז הרפואי רבין, שיטת טיפולו מדגישה את החיבור העמוק בין הגוף הפיזי לנפשו של המטופל. באמצעות טכניקה זו יכולים המטופלים להשתחרר מחוויות וטראומות שחוו בילדותם, אשר נותרו חסומות ובלתי נגישות, וכך לפרוק מעליהם את מצוקות ההווה. השטיפה האנרגטית מגדירה בצורה מובהקת את הקשר בין משבר נפשי לאיבר פגוע ומטרתה לחדש את זרם החיים באמצעות פתיחת מרכזי האנרגיה (הצ’אקרות) והזרמת אנרגיה לאורכם של איברי הגוף.במהלך השטיפה משתחררת אנרגיה רגשית המתבטאת בצורת בכי, צעקות וצחוק עד הופעתו של רעד בלתי נשלט, המצביע על העברת אנרגיה חיונית בגוף. טכניקה ייחודית זו נועדה למנוע הצטברות מתחים בכל חלקי הגוף, לאפשר טעינה מחודשת המעניקה תחושה של שחרור, בריאות ועוצמה.

דיקור סיני

דיקור סיני לצורכי אונקולוגיה

לפי תורת הצ’י, מעגלי האנרגיה קשורים במצבו הרוחני, הרגשי, הנפשי והפיזי של

האדם. כאשר אחד המעגלים חסום ואינו יכול לזרום, הדבר גורם לחולי בגוף המטופל. החסימות נגרמות כאשר המטופלים חווים חוויות כגון חרדה, כעס, פחד, תזונה לקויה, זיהומים שונים או בריאות קלוקלת, וכן חשופים לחומרים העלולים לגרום לנזק לבריאותם. אחת הדרכים לשחרור החסימה היא על-ידי הדיקור, המסייע גם בהקלה על תופעות לוואי, סימפטומים וכאבים. מחקרים רפואיים הראו כי הדיקור הסיני מקל על סבלם של המטופלים בכך שהוא מאפשר לעצבים להפריש כימיקלים טבעיים של הגוף המסייעת להקלה על המכאובים.

כלים לשחרור חסימות מהגוף / יוגה

שטיפה אנרגטית במרכז הלב

משמעות המילה “יוגה” היא לאחד, להצטרף, לרכז את תשומת הלב וליישם. הכוונה היא לאיחוד בין המודעות והעצמי הרוחני – מצב בו החושים מתכנסים פנימה (לא מופרעים על ידי גירויים חיצוניים) ואין מחשבות המסיחות את תשומת הלב. על-פי פילוסופיית היוגה, התודעה שלווה ונינוחה ואנו פוגשים את הנשמה וחווים שלווה נצחית. Aruna יוגה מסייעת לסילוק רעלים, לשחרר רגשות ומלספק לגוף תמיכה נפשית כדי לסייע בריפוי. ארונה יוגה מבוססת על חקירה עצמית, ומטפחת מודעות עצמית וחיבור פנימי על-מנת לגשת ולהגביר את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף. היא משתמשת במדיטציות ויוגה טכניקות נוסח כמו “כדורי יוגה” אשר יכולים לתמוך ברפואה המסורתית ולהקל על הבריאות ההוליסטית.

ארונה יוגה מתמקדת בהבאת המתרגל למצב של חיבור פנימי, שחרור בלוקים רגשיים לקיבולת הריפוי המולדת והאינסופית הקיימת. היא מזמינה את היישום לכל היבט של החיים והיא מבוססת על תודעה.

דמיון מודרך ומדיטציה ייעודית

דמיון מודרך ומדיטציה לחולי סרטן

שיטת התבוננות פנימית, או מחשבה ללא ניתוח, או חיבור של גוף-נפש-רוח, ללא מטרה חומרית, בדרך כלל. היא יכולה להיות גם אסטרטגיה לביצוע פעולה עצמית בגוף ובנפש האדם. כתוצאה מתרגול טכניקות אלה, מצב התודעה של האדם משתנה ביחס למצבי התודעה השכיחים אצלו, בעת ההתנהגות והפעולות היומיומיות.
המטופלים חווים מדיטציה כחלק מהשיקום. בתוך הרפיה עמוקה הם לומדים לשים לב לתחושות, לרגשות ולכל מה שעולה ופשוט להיות נוכחים ללא שיפוט וביקורת. כך הם מקבלים כלי תרגול לחיים המאפשר להם להתמודד עם סטרס ומועקה.

שיטת "פלדנקרייז"

שיטת "פלדנקרייז"

שיטה שמטרתה שכלול היכולת של האדם. השיטה קרויה על-שם ממציאה, הד”ר לפיזיקה משה פלדנקרייז. מקסימום תנועה, במינימום מאמץ, על ידי חווית תצורה ותנועה מגוונות ושינוי הרגלים הטבועים במערכת העצבים מתוך ניסיון חייו של כל אדם. תהליכי למידה באמצעות פיתוח מודעות לגוף ולתנועתה. מטרת השיעורים הקבוצתיים והאישיים נועדו לשפר את היכולת ללמוד להתנועע במינימום מאמץ ובמקסימום יעילות.

בטיפולי פלדנקרייז המדריך מפעיל בתנועות עדינות באמצעות ידיו את גוף התלמיד ומסייע לו ללמוד כיצד להתארגן ביתר יעילות ובחופש, דבר אשר יכול להפחית מתחים וכאבים. 
השיעור הפרטני נעשה באמצעות מגע כאשר האדם לבוש.

צ'י קונג

צ'י קונג

(צ’י=אנרגיה, גונג=עבודה, כלומר עבודה עם אנרגיה או הנעת האנרגיה בגוף, מדיטציה בתנועה) אומנות תנועה סינית הקיימת כבר 3000 שנה, המשלבת ומחברת נשימה עם תנועה ומתוך כך מחזקת את מערכות הגוף, משפרת את היציבה וממריצה את מחזור הדם. התרגול רך וזורם, התנועה רכה, ללא מאמץ. שילוב הנשימה והמודעות עם ההאטה. 

הצ’י קונג מכוון לשליטה והזנת הגוף בצ’י באמצעות חזרה מתמדת על תרגילי נשימה מבוקרת ותרגילי ריכוז מחשבה. הוא מתמקד בשליטה בנשימה, מתוך תפיסה שמערכת הנשימה היא הנשלטת ביותר מבין השרירים הבלתי רצוניים, ושהיא מהווה גשר לשליטה במערכות הלא-רצוניות.

"מרחב מודעות"

תפישת המטאיזם,  אותה ייסדה פריידי מרגלית, הינה פילוסופיית חיים מעשית המתווה דרך מהפכנית להתבוננות במתרחש,
הבנה כי ה”מציאות” אינה אלא השתקפות מדויקת, הולוגרמה של נבכי תודעתנו.
מתוך תפישה זו ביכולתנו להתבונן פנימה, להביא לשינוי בתוכנו, וליהנות ממציאות המשתנה סביבנו.
“מי שקלקל הוא שיתקן” – תפישת המטאיזם מלמדת את מכניקת הריפוי העצמי ומאמינה כי המטופל הינו המטפל הטוב ביותר של עצמו,
אם רק יקבל את הכלים והמודלים הנכונים לכך.


נורית כהן – מנהיגת קבוצות ומטפלת מוסמכת בתפישת המטאיזם, מומחית ריפוי גוף-תודעה

עד לפני מספר שנים נורית ניהלה קריירה כאדריכלית סביבה מצליחה. היה זה סרטן השד שהפתיע אותה באמצע החיים והניע אותה לשינוי של חייה. חדורת מוטיבציה ואמונה בעצמה, היא החליטה לטפל בתאים הסרטניים באמצעות הכלים התודעתיים שלמדה בתפישת המטאיזם, באמצעות עבודת חקירה פנימית וכוחה הבלתי נתפס של התודעה, היא ריפאה את עצמה והבינה שזוהי שליחותה. מאז נורית עזבה את הקריירה המפוארת ומתמקדת בהעברת הבשורה. מסייעת למאות מטופליה ותלמידיה לרפא את עצמם ולהחזיר את הכח הביתה, לתוכם. ונחושה להגיע לכל אדם המבקש את בריאותו וחייו

הטיפולים המוצעים אינם כרוכים בתשלום, לרבות הטיפולים הפרטניים.

לרשות המחלים

  • אירוח ל-7 ימים, מיום א’ ועד מוצ”ש
  • פנסיון מלא – 3 ארוחות ביום
  • טיפולי גוף נפש פרטניים
  • תרגול יומי של יוגה מותאמת
  • הרצאות העצמה
  • תרגול מדיטציה יומית
  • הדרכות תזונה
  • דיקור סיני
  • סרטי מודעות
  • מגוון פעילויות נוספות

להתרשמות מהתוכנית הענפה, לחץ כאן

גלילה לראש העמוד
הזמן מקום להחלמה:

X
צרו קשר